به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، علی رمضانی با اشاره به قرار داشتن درسال اقتصاد مقاومتی؛ تولید واشتغال و در راستای تحقق بخشی به اهداف سند تحول بنیادین و همچنین تاکید وزیرآموزش وپرورش مبنی بر ضرورت مهارت آموزی دانش آموزان، از اجرای مسابقات فرهنگی هنری با رویکرد مهارت آموزی درسال تحصیلی جاری خبر داد و افزود: در مسابقات فرهنگی هنری سال جاری، از معاونت های پرورشی سراسرکشور خواسته ایم با تعامل بیش از پیش با معاونت های آموزش متوسطه، از تمام ظرفیت های هنرستان های فنی و حرفه ای و دبیرستان های کاردانش در فرآیند اجرایی این مسابقات بهره مند شوند.

وی ادامه داد: در این مسابقات مسیر حرکت دانش آموزان به سمت کارآفرینی و اشتغال است ودر دستورالعمل های ابلاغی به استان ها براین مسئله تاکید شده است بنابراین مدیران کانون های فرهنگی تربیتی و اردوگاه های سراسر کشور باید تمام ظرفیت خود را برای اجرای هرچه بهتر این مسابقات  به کار گیرند.

رمضانی تفاوت مسابقات فرهنگی هنری امسال در مقایسه با سال های قبل را در رویکرد مهارت آموزی دانش آموزان دانست و تصریح کرد: با توجه به اهمیت این مسابقات از انجمن های اولیا و مربیان و خانواده ها انتظار می رود دانش آموزان را به مشارکت در این مسابقات تشویق وترغیب نمایند زیرا این مسابقات علاوه بر تقویت روحیه مشارکت جویی و تعاون بین بچه ها، حداقل یک مهارت را به دانش آموزان شرکت کننده می آموزد.

مدیر کل فرهنگی وهنری، اردوها و فضاهای پرورشی خاطرنشان کرد: سی و ششمین دوره این مسابقات از از اول دی ماه آغاز و تا پایان شهریورماه سال آینده ادامه دارد، بنابراین دانش آموزان علاقه مند پس از شرکت در مرحله مدرسه در صورت کسب رتبه های برگزیده به مرحله شهرستان وسپس استان و در نهایت برگزیدگان این مسابقات در مرحله کشوری که معمولا در اردوگاه های ملی و در تابستان برگزار می شود شرکت خواهند کرد.

وی آمار شرکت کنندگان را در سال تحصیلی گذشته بیش از ۷ میلیون نفر رشته اعلام و عنوان کرد: پیش بینی می شود در سال جاری در مرحله آموزشگاهی بیش از ۸ میلیون نفر رشته در مسابقات امسال با هم به رقابت بپردازند.

رمضانی اظهار کرد: دانش آموزان برای ثبت نام در این مسابقات باید از طریق سامانه الکترونیکی همگام  وبا هماهنگی معاونت پرورشی مدارس اقدام کنند .

وی ادامه داد: مسابقات فرهنگی و هنری امسال در قالب ۷۲ رشته و گرایش برگزار می شود و دانش آموزان در مرحله آموزشگاه می توانند همزمان در چند رشته ثبت نام کنند اما در مراحل بعد تنها دریک رشته می توانند شرکت کنند.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی هدف اصلی برگزاری این مسابقات راشناسایی و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان برشمرد و افزود: هنرهای آوایی، نمایشی و فیلم کوتاه، هنرهای دستی و تجسمی، ادبی و پژوهشی، رسانه، فضای مجازی و کتابخوانی از جمله رشته های اصلی مسابقات فرهنگی هنری ابلاغ شده به استان ها است.