درباره ما

about

 

به منظور ارتباط مستقیم با مدیریت ، بر روی دکمه برو به … در باکس روبرو کلیک کنید.

به هنرستان آقامحمدی خوش آمدید

هنرستان نمونه دولتی دخترانه بتول آقامحمدی در شاخه فنی و حرفه ای در ۴ رشته : گرافیک ، حسابداری ، معماری ، کامپیوتر به آموزش هنرجویان می پردازد. در این هنرستان تعداد ۱۹۸ هنرجو به همراه ۳۲ کادر آموزشی و پرورشی شامل : ۲۳ دبیر و هنرآموز و ۹ کادر پرسنلی شامل مدیر ، معاون آموزشی ، معاون فنی ، معاون پرورشی ، مشاوره ، سرپرست رشته ها ، انباردار ، دفتردار ، سریدار و خدمتگزار در سال تحصیلی ۹۷ – ۹۶ به تحصیل و فعالیت مشغول هستند.

مدیریت این هنرستان ، سرکار خانم مریم بالامحله کارشناس ارشد مدیریت و برنامه ریزی آموزشی با ۲۹ سال فعالیت و ۱۸ سال سابقه مدیریت ؛ می باشد. به منظور ارتباط مستقیم با مدیریت بر روی دکمه ارتباط کلیک نمایید.

buy

لطفا کلیک کنید

ارتباط با مدیریت

رشته های هنرستان

گرافیک

کلمه گرافیک از گراف ، گرفته شده که به معنی خط یا خطوط است و با خطاطی و خوشنویسی هم رابطه ای دارد. گرافیک یک نوع زبان تصویر است. گرافیک زبانی با قابلیت ارتباط تصویری است که با زیبایی و شیوایی خاصی سخن می گوید.گرافیک هنری است که توانسته بسیاری از هنرها را به خدمت گرفته و اصیل ترین وظیفه خود را که انتقال پیام است به خوبی به انجام رساند. گرافیک مترادف هنر ترسیمی، تصویرسازی، نمودار یا طرح همراه با موضوعات چاپی می باشد. گرافیک در دو مفهوم قدیم (سنتی) و جدید(نوین) متمایز میگردد که در مرز بین این دو پدیده چاپ قرار دارد.گرافیک یک اثر هنریست که میخواهد پیامی رااز طریق بصری در کوتاهترین زمان ممکن به مخاطب برساند. در طراحی گرافیک، حیطه‌ها و تخصصهای مختلفی وجود دارد:

  • طراحی پوستر ، طراحی جلد ، طراحی علامت (Sign) ، طراحی نشان (Logo) ، طراحی حروف ، طراحی آگهی تبلیغاتی
  • صفحه آرایی برای کتاب و نشریه ، طراحی صفحات وب ، طراحی چاپ برای بسته‌بندی
  • طراحی تبلیغاتی (کاتالوگ، بروشور، فلدر، اوراق اداری و …)

 

حسابداری

حسابداری یک سیستم است که در آن فرآیند جمع آوری، طبقه بندی، ثبت، خلاصه کردن اطلاعات و تهیه گزارشهای مالی و صورتهای حسابداری در شکل ها و مدلهای خاص انجام می گیرد. تا افراد ذی نفع درون سازمانی مثل مدیران سازمان و یا برون سازمانی مثل بانک ها، مجتمع عمومی سازمان مورد نظر و یا مقامات مالیاتی بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند. به همین دلیل فردی که تحصیلات دانشگاهی ندارد، بیشتر دفتردار است تا حسابدار.

برای مثال اگر شخصی بخواهد در شرکتی سرمایه گذاری کند ، تمایل دارد که وضعیت مالی آن شرکت و یا نتایج عملیات آن شرکت را در طی سالهای قبل بداند . حسابداری یک سیستم است که در آن فرآیند جمع آوری، طبقه بندی ، ثبت ، خلاصه کردن اطلاعات و تهیه گزارش های مالی و صورتهای حسابداری در شکل ها و مدل های خاص انجام می‌گیرد تا افراد ذی نفع درون سازمانی مثل مدیران و یا برون سازمانی مثل بانک ها ، دولت و … بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند . حسابداری به عنوان یک نظام پردازش اطلاعات ، داده‌های خام مالی را دریافت نموده آنها را به نظم در می‌آورد .

محصول نهایی نظام حسابداری گزارش ها و صورت های مالی است که مبنای تصمیم گیری اشخاص ذینفع مثل مدیران ، سرمایه گذاران ، دولت و …  قرار می‌گیرد .

یک سوال : چند نوع حسابداری وجود دارد ؟ 

پاسخ : ۱ – حسابداری صنعتی ۲ –  حسابداری مالی ۳-  حسابرسی ۴- حسابداری دولتی ۵- حسابداری مدیریت .

معماری

در رشته نقشه کشی معماری شما می توانید با مبانی هنرهای تجسمی، ترسیم فنی و نقشه کشی طراحی و درک تصاویر، حجم و ماکت سازی، متره و برآورد، کاربرد رایانه در نقشه کشی مبانی طراحی معماری، بناهای تاریخی، مواد و مصالح ساختمانی، نقشه برداری و ترازیابی با دوربین های نیوز آشنا می شوید اما برای درک بهتر با سبک و شیوه های معماری اسلامی ایران و جهان و بناهای تاریخی سایر ملل نیاز به مطالعه بصورت جدی وجود دارد که علاقمندان به این رشته ها باید جدای از مطالعه سفرهای درون کشوری نیز به مراکزی که مهد معماری اسلامی است مانند استان یزد، استان اصفهان، استان فارس نیز داشته باشند.نقشه کشی معماری یعنی رویاپردازی. یعنی اینکه تو بتوانی رویاهای بزرگ را در ذهنت به شکل نقشه تصور کنی و روی کاغذ پیاده کنی.کار طراحان ، انجام طراحی های لازم برای یک نما و یا ساختمان و  نقشه کشی های لازم اونه. کارگران از این طرح ها و نقشه ها برای ساخت بنای اصلی استفاده می کنند. طرحی که اونها میزنند  شامل اجزای مخصوصیه که باید  اندازه گذاری ها، مصالح مختلف و دستورالعمل های خاص را مشخص کنه . طراحان با استفاده از ریاضیات و مهارت های مهندسی خودشون این اعداد و ارقام رو وارد طرح میکنند. اگه شما قصد دارید که ایده هایی که توی ذهنتون هست رو به تصویر بکشید، تمام روز کاریتون رو پشت کامپیوتر و میز طراحی بگذرونید، اندازه گیری های دقیق کنید، به انجام کار تیمی و کار با جزئیات زیاد مشغول بشید، این کار برای شما کار مناسبیه.

کامپیوتر

به بیان ساده، کامپیوتر ابزار یا وسیله ای است که قابلیت برنامه ریزی دارد و با استفاده از  بخش های اصلی زیر فعالیت می کند :
بخش ورودی (Input Unit) : بخشی که رایانه با استفاده از وسیله های ورودی مثل کیبورد، موس، اسکنر و … اطلاعات خام (داده Data) را از کاربر میگیرد.
بخش پردازش مرکزی (Central Processing Unit) : در این بخش اطلاعات خامی که از طریق وروردی دریافت شده طی عملیات هایی از پیش تعریف شده مورد تغییر و تحول انجام میگیرد.پردازنده (CPU) مرکز اصلی پردازش اطلاعات است و می توان آن را مغز رایانه به حساب آورد. هر چه سرعت پردازنده بیشتر باشد سرعت پردازش داده ها بالاتر است.واحد سرعت پردازنده MIPS یا (Milion Instruction Per Second) : که برابر یک میلیون دستور العمل در یک ثانیه است.
بخش خروجی (Output Unit) : اطلاعات پردازش شده (Information) را از طریق دستگاه های خروجی مثل مانیتور، چاپگر و … تحویل میدهد.
بخش حافظه (Memory Unit) : محلی که داده ها درون آن قرار گرفته، ذخیره و بازیابی داده ها درون حافظه صورت میگیرد.
ممکن است حجم حافظه اصلی کم باشد. در این صورت باید از حافظه جانبی که سرعت کمتری دارند اما ده ها برابر بیشتر می توانند اطلاعات را نگه دارند و به صورت دائمی اطلاعات را نگه داشته استفاده شود.

مهارت های ما
گرافیک – عکاسی
حسابداری – حسابداری مالی
معماری – طراحی و نقشه کشی
کامپیوتر – برنامه سازی وب
برترین ها – مسابقات ، المپیاد ، کنکور
کانال ما در تلگرام

Telegram
کادر آموزشی هنرستان
زهرا صفاری
زهرا صفاری
معاون انضباطی
مهدیه دشتی
مهدیه دشتی
کارشناس فنی
سارینا بیاتی
سارینا بیاتی
سرپرست آموزشی
معصومه کریمی
معصومه کریمی
معاون آموزشی
buy

به منظور بازگشت به صفحه اخیر بر روی دکمه صفحه اصلی کلیک نمایید.

برگشت به صفحه اصلی سایت هنرستان ...